środa, 17 lipca

Jak informuje ETNews, Apple pracuje nad własnymi bateriami o znacznie ulepszonej wydajności, które zamierza wprowadzić do swoich urządzeń począwszy od 2025 roku.

Według doniesień Apple pracuje nad niestandardową technologią akumulatorów już od 2018 roku, a firma aktywnie poszukuje patentów i zatrudnia nowy personel związany z projektem. Firma stara się stworzyć „zupełnie nowy” rodzaj baterii o znacznie ulepszonej wydajności, angażując się bezpośrednio w wykorzystanie materiałów.

Apple najwyraźniej sprawdza materiały katodowe baterii, aby określić ich wydajność, gęstość energii, moc wyjściową i stabilność. W akumulatorze zastosowano najwyraźniej zupełnie inny skład niż w bateriach dostępnych obecnie na rynku bateriach stosując nowy skład niklu, kobaltu, manganu i aluminium.

Apple rozważa zastosowanie nanorurek węglowych w celu poprawy przewodności materiałów akumulatorowych, zapewniając lepszą wydajność w przypadku rzadziej używanych materiałów akumulatorowych. Apple planuje również zwiększyć zawartość krzemu w swoich bateriach, zastępując grafit dla zwiększenia pojemności oraz skrócenia czasu ładowania i rozładowywania.

Oczekuje się, że w rezultacie powstanie innowacyjny typ baterii, który nie został jeszcze wprowadzony na rynek. Źródło zaznajomione z planami Apple zasugerowało ETNews, że zestaw Vision Pro radykalnie zwiększył zapotrzebowanie firmy na akumulatory o wysokiej wydajności. Zestaw ma działać na baterii zaledwie przez dwie godziny. Inne urządzenia, takie jak Apple Watch i iPad, od czasu ich wprowadzenia mają tę samą „jednodniową” żywotność baterii. Tym samym wraz z nowymi bateriami mogłoby to się to w końcu zmienić.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx