niedziela, 2 kwietnia

Wygląda na to, że Apple pracuje nad skrótami klawiaturowymi, które pozwolą użytkownikom, którzy posiadają Magic Keyboard lub inną dołączaną klawiaturę z podświetlanymi klawiszami dostosować poziom ich jasności.

Sygnały o takich pracach Apple’a nad skrótami znaleziono w kodzie iOS 13.5.5 przez 9to5Mac. Witryna twierdzi, że wersja beta zawiera odniesienia do skrótów klawiaturowych, które zastępują niektóre klawisze funkcyjne.

Znaleźliśmy w kodzie dowody sugerujące istnienie nowych skrótów klawiaturowych, które zmieniają jasność ekranu iPada, a nawet podświetlenia klawiatury. Jednak nie byliśmy jeszcze w stanie aktywować tych skrótów i nie jest jasne, czy można je dostosować.

Jednym z minusów Magic Keyboard zaprojektowanej dla iPada Pro jest to, że nie ma szybkiego sposobu na zmianę jasności podświetlanych klawiszy, ponieważ klawiatura nie ma klawiszy funkcyjnych, aby zachować jej zwarty rozmiar.

iPadOS oferuje opcję zmiany mapowania klawiszy, aby np. pozwolić klawiszowi Caps Lock służyć jako klawisz Escape, a 9to5Mac sugeruje, że klawisze funkcyjne jasności będą regulowane podobnie jak klawisze modyfikujące, ale z kombinacjami skrótów.

Klawiatury dla iPada nie zaprojektowane przez Apple, które mają rząd klawiszy funkcyjnych zwykle mają wbudowane elementy sterujące jasnością podświetlenia, ale byłaby to mile widziana zmiana dla tych, którzy zainwestowali w klawiaturę Magic Keyboard.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx