poniedziałek, 28 listopada

Apple pracuje nad nowym, flagowym iPadem, który miałby się pojawić w 2018 roku, wprowadzając wiele elementów z ulepszonego iPhone’a X, donosi Bloomberg. Nowy tablet, które prawdopodobnie będzie modelem „Pro”, według doniesień pozbawiony będzie przycisku Home.

Nowy iPad będzie posiadał cieńsze krawędzie, szybszy procesor, niestandardowy układ GPU firmy Apple i wbudowaną obsługę Face ID, umożliwiając jego odblokowanie za pomocą skanowania twarzy podobnego do iPhone’a X. Dzięki funkcji rozpoznawania twarzy nie ma potrzeby pozostawienia Touch ID.

Wraz z usunięciem przycisku Home, Apple planuje zauważalnie zmniejszyć rozmiar krawędzi na górze i na dole urządzenia po raz pierwszy od jego wprowadzenia w 2010 roku, zbliżając ten projekt do ostatnio wydanego flagowego iPhone’a X. Nowe wersja będzie oznaczać pierwszy odświeżony wygląd iPada od pierwszego iPad Pro, który zadebiutował w 2015 roku.

Podczas gdy nowy iPad 2018 ma przyjąć wiele funkcji iPhone’a X, źródła Bloomberg nie wierzą, że będzie on wyposażony w wyświetlacz OLED. Zamiast tego będzie nadal korzystać z wyświetlacza LCD, prawdopodobnie dlatego, że dostawcy Apple wciąż pracują nad zwiększeniem produkcji wyświetlaczy OLED. Samsung nadal jest jedynym producentem wyświetlaczy, zdolnym do produkcji wyświetlaczy OLED nadających się do iPada, ale ograniczenia techniczne i finansowe uniemożliwią Apple wdrożenie OLED w tym czasie.

Wraz z nowym modelem iPada trwają prace nad nową wersją Apple Pencil i nowymi „narzędziami softwarowymi” wykorzystującymi rysik.

Według Bloomberga, odświeżony iPad ma zostać wydany „nieco ponad rok” po poprzedniej aktualizacji iPada Pro, sugerując, że może się on pojawić we wrześniu. Apple odświeżył swoją linię iPada Pro w czerwcu 2017 roku na konferencji Worldwide Developers Conference.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx