sobota, 15 czerwca

W ciągu ostatniego tygodnia pojawiło się coraz więcej skarg zgłaszanych przez użytkowników, którzy odkryli, że wyświetlacz iPhone’a X przestaje reagować w zimnie.

Użytkownicy wielu forów związanych z Apple zauważyli, że ich iPhony bardzo szybko przestają reagować na dotyk po wystawieniu na działanie niskich temperatur zewnętrznych. Jak się okazuje, to kwestia błędu w oprogramowaniu powoduje ten problem, o którym Apple mówi, że zostanie rozwiązany w nadchodzącej aktualizacji. W oświadczeniu dla The Loop Apple mówi:

„Zdajemy sobie sprawę z przypadków, w których ekran iPhone’a X chwilowo nie reaguje na dotyk po szybkiej zmianie do zimnego otoczenia. Po kilku sekundach ekran znowu jest w pełni responsywny, co zostanie rozwiązane w nadchodzącej aktualizacji oprogramowania”.

Apple twierdzi, że jego urządzenia z systemem iOS działają najlepiej w temperaturach od 0º do 35º C, ale niektóre osoby, u których występują problemy, doświadczyły problemy z wyświetlaczem właśnie w zakresie tych parametrów temperatur.

Nie wszyscy użytkownicy iPhone’a X mają problemy z wyświetlaczem podczas zimna, a ci, którzy go widzą, twierdzą że pojawia się on natychmiast po wyjściu na zimno, a nie po jakimś czasie, co rzeczywiście sugeruje problem z oprogramowaniem. Najbardziej dotknięci problemem użytkownicy twierdzili, że problem ustąpił po kilku minutach.

Nie jest jasne, kiedy Apple naprawi błąd związany z zimnem, ale poprawka może pojawić się w iOS 11.2, który jest obecnie w fazie testów beta.

 

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx