sobota, 15 czerwca

iWatch (0)

Apple potajemnie pracuje nad zegarkiem iWatch w swojej siedzibie Cupertino. Tak przynajmniej wynika z najnowszego raportu The New York Times. Urządzenie wykorzystywać ma giętkie szkło, aby móc uginać się zgodnie z ruchem ludzkiego nadgarstka.

To nie pierwszy raz, kiedy słyszymy pogłoski o tajemniczym iWatch. The Times doniósł, że Apple zbudował prototyp takiego produktu w 2011 roku. Ale na fali konkurentów, takich jak zegarek Pebble, era iWatch może faktycznie być coraz bliżej.

Nick Bilton w The New York Times pisze:

W swojej siedzibie w Cupertino w Kalifornii, Apple eksperymentuje z zegarko-podobnym urządzeniem wykonanym z zakrzywionego szkła, twierdzą osoby znające odkrycia firmy, które nie chcą się ujawniać, ponieważ nie są dopuszczone do publicznego dyskutowania o nie wydanych produktach. Taki zegarek działałby na platformie iOS, powiedziały dwie osoby, a od konkurencji wyróżniałaby go takie szkło, które może zakrzywiać się wokół ludzkiego ciała.

Nawiązując do iPoda nano, który swego czasu wygenerował szum o jego możliwym przybliżeniu się do funkcji cyfrowego zegarka, Bilton skomentował, że Apple był na etapie „konceptu nawet kilku prototypów urządzeń do noszenia na sobie”. IWatch ma współpracować z urządzeniami z systemem iOS, takimi jak iPhone czy iPod touch.

To nad czym Apple obecnie pracuje może bardzo dobrze wykorzystać stosując elastyczne szkło Corning Willow. Szkło Corning Gorilla Glass jest obecnie stosowane w innych urządzeniach Apple iOS. Szkło Willow jest super cienkie i zdolne do zginania wokół powierzchni.

IWatch przypuszczalnie używać będzie do łączenia z iPhone’em Bluetooth 4.0 i pokazywać przychodzące wiadomości. Urządzenie to mogłoby mieć mały wyświetlacz i pełnić rolę urządzenia pomostowego. Założyciel grupy Human Interface Group zaproponował, że  iWatch byłoby w dużym stopniu związany z Siri. Można by wtedy poprosić zegarek, aby powiedział jaka będzie pogoda, odebrać połączenie na telefonie iPhone, odpowiedzieć na wiadomość SMS, płacić z Passbook i sprawdzać kalendarz.

Nie ma jednak żadnej informacji, kiedy iWatch mógłby zadebiutować. To brzmi tak, jak Apple znalazł nową kategorię produktów, które chce zrewolucjonizować.

The Wall Street Journal zabrał głos w dyskusji potwierdzając prace nad iWatch:

Apple eksperymentuje z projektem zegarko-podobnego urządzenia, które wykonują pewne funkcje smartfonu. Firma omawia takie urządzenie z jego głównym partnerem produkcyjnym Hon Hai Precision Industry, w ramach poszukiwań potencjalnie dużej kategorii produktów oprócz smartfona i tabletu.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx