czwartek, 25 lipca

Firma Apple zaktualizowała dzisiaj dokument pomocy technicznej dotyczący czyszczenia produktów Apple o nowe informacje, które potwierdzają, że można czyścić je ściereczką nasączoną alkoholem izopropylowym lub chusteczkami dezynfekującymi w celu usuwania zarazków z urządzeń.

Do tej pory, wytyczne Apple dotyczące czyszczenia urządzeń odradzały korzystanie ze środków czyszczących, ostrzegając, że chemikalia mogą potencjalnie uszkodzić oleofobową powłokę na wyświetlaczach iPhone’a i iPada. Apple nadal ostrzega przed aerozolami, amoniakiem, środkami do czyszczenia okien, nadtlenkiem wodoru, wybielaczem, sprężonym powietrzem i materiałami ściernymi.

Apple mówi również, aby unikać rozpylania środków czyszczących bezpośrednio na urządzenia i aby uniknąć przedostawania się wilgoci do otworów.

Zaktualizowane wytyczne Apple pojawiają się w związku z tym, że koronawirus rozprzestrzenia się na całym świecie. Biorąc pod uwagę, że większość ludzi stale korzysta z iPhone’ów i innych urządzeń, ważne jest, aby móc je zdezynfekować, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa na powierzchniach.

Nie jest do końca jasne, jak długo wirus utrzymuje się na powierzchniach, ale różne badania wykazały, że może on przetrwać na szkle lub plastiku zaledwie przez dwie godziny, ale również nawet dziewięć dni.

Joanna Stern z Wall Street Journal przetestowała nowe wytyczne Apple w ciągu ostatniego tygodnia. Korzystając z nowego iPhone’a 8 wytarła wyświetlacz 1095 razy chusteczkami dezynfekującymi, co odpowiada szacunkowej liczbie takich dezynfekcji iPhone’a w ciągu trzech lat. Po takim dość wzmożonym wycieraniu telefonu powłoka oleofobowa na wyświetlaczu telefonu iPhone pozostała w dobrym stanie bez widocznych uszkodzeń.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx