niedziela, 22 maja

Według agencji Reuters, ponad dwa lata temu Apple poinformował FBI, że planuje wprowadzić kompleksowe szyfrowanie kopii zapasowych w iCloud. Apple ostatecznie porzucił ten plan w pewnym momencie po sprzeciwie FBI, chociaż raport zauważa, że nie jest jasne, czy to agencja federalna była czynnikiem wpływającym na decyzję.

Były pracownik Apple powiedział Reuterowi, że firma nie chce ryzykować kontroli ze strony urzędników państwowych pod kątem potencjalnej ochrony przestępców, oskarżenia o udostępnienie wcześniej dostępnych danych poza zasięgiem agencji rządowych lub posunięcia zachęcającego do wprowadzenia nowych przepisów przeciwko szyfrowaniu.

„Zdecydowali, że nie będą już drażnić lwa” – powiedziała ta osoba, po legalnej bitwie Apple z FBI w 2016 roku o odblokowanie iPhone’a używanego przez strzelca w ataku w San Bernardino w Kalifornii. W takim przypadku FBI ostatecznie znalazło alternatywną metodę odblokowania iPhone’a.

Apple stoi w obliczu podobnej sytuacji, gdy odmówił FBI odblokowania dwóch iPhone’ów chronionych hasłem, które zdaniem śledczych były własnością Mohammeda Saeeda Alshamrani, podejrzanego o masową strzelaninę w Naval Air Station na Florydzie w zeszłym miesiącu. Apple powiedział, że dostarczył FBI wszystkie posiadane dane.

Apple zdecydowanie odmówił utworzenia backdoora na iOS, który pozwoliłby FBI odblokować iPhone’y chronione hasłem, aby pomóc w ich dochodzeniach, ale dostarcza dane, których kopie zapasowe zostały utworzone na iCloud, gdy jest to wymagane przez prawo.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x