piątek, 30 września

Firma Apple podpisała dwuletnią umowę z firmą Samsung na dostawę 92 milionów zakrzywionych paneli OLED w celu przygotowania się na popyt tegorocznego flagowego „iPhone’a 8”.

Na początku tygodnia źródła informacji o dostawach Apple twierdziły, że Apple zlecił Samsungowi produkcję 70 milionów paneli, jedynego dostawcy wyświetlaczy OLED dla nadchodzącego telefonu. Jednak zgodnie z doniesieniami opublikowanymi w czwartek w koreański  ET News, Chosun Biz i innych mediach, Apple zwiększył wymagania dotyczące wyświetlaczy OLED, starając się zaspokoić większe zapotrzebowanie na rynku w 2017 roku.

Plotki sugerują, że Apple będzie oferować iPhone’a OLED wraz z bardziej typowymi modelami iPhone 7S i 7S Plus ze standardowymi panelami LCD, które to ogłoszone zostaną we wrześniu. Oprócz 5.2-calowego wyświetlacza typu edge-to-edge, przeprojektowany nowy iPhone na dziesięciolecie istnienia na rynku, posiadać będzie również szklaną obudowę, bezprzewodowe ładowanie, brak przycisku Home i niestety sporą cenę.

Tymczasem firma Yuanta Securities Investment Consulting z siedzibą w Tajwanie już szacuje, że rok 2017 może zakończyć się sprzedażą 201 milionów urządzeń iPhone. Oczekuje się, że co najmniej 55 milionów urządzeń ma posiadać panele OLED.

Samsung planuje przekształcić fabrykę wyświetlaczy LCD w Azji na fabrykę OLED w celu spełnienia wymagań firmy Apple. Inwestycje południowokoreańskiej firmy w linie produkcyjne OLED mogą osiągnąć w 2017 roku aż 10 bilionów wonów wynika ze źródeł z łańcucha dostaw.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx