poniedziałek, 4 marca

ios_fragmentation_jun13

Firma Apple zaktualizowała swoją stronę dla programistów „Optymalizacja aplikacji dla iOS 6” o najnowsze dane na wykresie kołowym, podkreślające brak fragmentacji między wersjami iOS uruchamianymi na aktywnych urządzeniach mobilnych. Zgodnie z wykresem, 93% urządzeń z systemem iOS i z aktywnym dostępem do App Store jest uruchamianych na iOS 6, 6% na systemie iOS 5 i tylko 1% na wcześniejszych wersjach mobilnego systemu operacyjnego.

Wykres przedstawiony przez Apple wydaje się być bezpośrednią szpilą wbitą w Google, które już dawno opublikowało własny wykres kołowy pokazujący, że zaledwie 33% urządzeń odwiedzających sklep Google Play posiada najnowsze wersje systemu Android 4,1-4,2 Jelly Bean, które zaczęły pojawiać się w lipcu ubiegłego roku. I co ciekawsze, najbardziej popularną wersją Androida pozostaje wciąż Gingerbread 2.3.x, który po raz pierwszy ukazał się w grudniu 2010 roku.

android_fragmentation_jun13

Apple coraz częściej koncentruje się na fragmentacji Androida jako głównej słabości platformy, oraz problem dla deweloperów, którzy muszą kierować swoje aplikacje pod kątem różnych wersji Androida i licznych urządzeń. Apple kontrastuje to z doświadczeniami deweloperów iOS, którzy obsługują ograniczoną liczbę rozmiarów wyświetlacza i dla których zdecydowana większość użytkowników pracuje na najnowszej, głównej wersji systemu.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx