niedziela, 25 września

Huawei może toczyć wojnę z Apple pod względem sprzedaży, ale jest całkiem jasne, czyje urządzenia preferuje dyrektor generalny Huawei. Wygląda na to, że nie jest Huawei.

Zdjęcie, które ukazało się w chińskich mediach społecznościowych pokazuje prezesa Huawei podczas tradycyjnej lotniskowej kontroli na bramkach bezpieczeństwa. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że oficer ochrony lotniska sprawdza jego iPada. To nie pierwszy raz, kiedy to szef Huawei zostaje przyłapany z urządzeniami Apple.

Prezes Huawei przyłapany na lotnisku z iPadem

„Moje dzieci wolą produkty Apple niż Huawei”, powiedział Zhengfei chińskim mediom na początku tego roku. „Czy to oznacza, że nie kochają Huawei? Oczywiście, że nie … iPhone ma dobry ekosystem, a kiedy moja rodzina jest za granicą, nadal kupuję im iPhone’y, więc nie można uważać, że miłość do Huawei powinna oznaczać kochanie telefonów Huawei ”.

Niektóre urządzenia Apple należące do jego rodziny również znalazły się w nagłówkach. Kiedy w zeszłym roku aresztowano w Kanadzie córkę Zhengfei, Meng Wanzhou, miała przy sobie iPhone’a, MacBooka i iPada. Meng Wanzhou jest dyrektorem finansowym Huawei.

Rozmawiając z Bloombergiem, Ren Zhengfei również pochwalił Apple. „Apple jest wiodącą firmą na świecie” – powiedział. „Gdyby nie było Apple, nie byłoby mobilnego internetu. Gdyby nie było Apple, które pomogłoby nam pokazać świat, nie moglibyśmy zobaczyć piękna tego świata. Apple jest moim nauczycielem – rozwija się przed nami. Jako uczeń, dlaczego mam się sprzeciwiać mojemu nauczycielowi? Nigdy bym tego nie zrobił.”

Istnieje jednak pewne ograniczenie dotyczące korzystania z urządzeń Apple. Na początku 2019 roku Huawei ukarał dwóch pracowników za tweetowanie z iPhone’a, obniżając ich pensje i stanowiska.

A jakie jest Wasze zdanie? Czy uważacie, że to źle wygląda, kiedy dyrektor generalny korzysta publicznie z jednego z produktów swojego rywala?

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx