czwartek, 1 czerwca

 

Google własnie ogłosił na swojej konferencji Google I/O, że wprowadza na rynek swoją przeglądarkę Google Chrome w wersji dla iPhone’a i iPada. Firma twierdzi, że pojawi się ona w App Store jeszcze dzisiaj. Analityk Macquarie, Ben Schacter, przewidział w tym miesiącu, że Google Chrome zbliża się na iOS.

Chrome dla iOS będzie zawierać szereg kluczowych funkcji, w tym tryb incognito i karty synchronizacji między urządzeniami. Przeglądarka będzie nadal korzystać z silnika Apple WebKit wymaganego przez wytyczne dla aplikacji App Store. W aplikacji zabraknie również silnika Nitro JavaScript, którego Apple używa do zwiększenia szybkość działania przeglądarki Safari.

Ale jak zauważa  The Next Web jest jedna główna przeszkoda dla Chrome na iOS:

Największą przeszkodą dla przeglądarki Chrome jest oczywiście to, że nie można ustawić jej jako domyślnej przeglądarki na urządzeniu iOS. Tą możliwość Apple zastrzegł sobie dla Safari. Tak więc, choć można używać przeglądarki do syta, nie będzie ona obsługiwała domyślnie każdego klikniętego adresu URL. To ogromna przeszkoda nie do pokonania.

UPDATE: Google Chrome własnie pojawił się w App Store. Bezpośredni link do pobrania tutaj.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aludan
Aludan
10 lat temu

Działa i wygląda na prawdę bardzo fajnie – polecam spróbować każdemu 🙂

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx