poniedziałek, 28 listopada

appletvtouch_2

Apple planuje wprowadzenie długo wyczekiwanej, następnej generacji Apple TV we wrześniu, donosi John Paczkowski z Buzzfeed. Według źródeł zaznajomionych z planami firmy Apple, nowy zestaw telewizyjny zostanie zaprezentowany we wrześniu na tej samej imprezie, podczas której Apple zaprezentuje nową generację iPhone’a 6S i 6S Plus.

Jak już wcześniej informowano, mówi się, że będzie on posiadał procesor A8, pilota z panelem dotykowym, który zostanie „znacznie poprawiony” w porównaniu do obecnej wersji, nowy system operacyjny, który obsługuje pełną obsługę App Store, API dla programistów i sterowanie głosowe Siri. Fizycznie, Apple TV będzie posiadał nowy, szczuplejszy wygląd.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, Apple nie wprowadzi w tym samym czasie prawdopodobnej usługi telewizyjnej, a źródła do których dotarł BuzzFeed mówią, że usługa transmisji strumieniowej w oparciu o internet mogłaby ruszyć najwcześniej pod koniec 2015 roku, ale z większym prawdopodobieństwem na rok 2016. Oferta byłaby prawdopodobnie dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych.

Powszechnie oczekiwano, że Apple zaprezentuje zarówno nowe Apple TV oraz nadchodzącą usługę streamingu telewizyjnego w czerwcu, podczas dorocznej Worldwide Developers Conference, ale oba produkty nie były w tym czasie gotowe do wypuszczenia. Apple odroczył wypuszczenie nowego dekodera jak i samej usługi telewizyjnej, ponieważ pewne umowy nie zostały jeszcze ostatecznie dopięte.

Apple nie wprowadził żadnej aktualizacji swojego Apple TV od 2012 roku, więc zaktualizowany zestaw z obsługą App Store i innymi funkcjami będzie poważną zmianą dla tego urządzenia z której wiele osób na pewno będzie chciało skorzystać.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx