piątek, 24 marca

Szacuje się, że 31 procent użytkowników iPhone’a dokonało w ubiegłym roku zakupu za pomocą Apple Pay, co stanowi 25 procent wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym wynika z szacunków udostępnionych przez analityka Loup Ventures, Gene Munster.

Według Munstera, Apple Pay ma teraz około 252 milionów użytkowników, co stanowi 31 procent aktywnej bazy iPhone’ów.

Apple nie podaje oficjalnych informacji na temat tego, ile osób korzysta z Apple Pay, ale w niedawnych wynikach finansowych dyrektor generalny Apple, Tim Cook, powiedział, że w trzecim kwartale 2018 roku było ponad 1 miliarda transakcji za pomocą Apple Pay, trzykrotnie więcej niż rok temu.

Na podstawie tych danych w połączeniu z wcześniejszymi raportami Apple dotyczącymi rocznego wzrostu Apple Pay, Munster spodziewa się wzrostu transakcji o 200 procent w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Wprowadzanie usługi Apple Pay przez banki również stale rośnie, a podczas tych samych wyników finansowych Apple ogłosił, że już 4900 banków obsługuje tę usługę. Liczba banków obsługujących Apple Pay wzrosła o 1701 od grudnia, co oznacza 55% wzrost w Ameryce Północnej, 141% w Azji i 370% w Europie.

Munster uważa, że 20 procent globalnych użytkowników smartfonów używa swojego telefonu jako portfela, a liczba ta ma wzrosnąć do 80 procent w przyszłości.

Munster twierdzi, że Apple Pay jest dużo bardziej popularny poza Stanami Zjednoczonymi, a 85 procent użytkowników to użytkownicy spoza USA w porównaniu do 15 procent w Stanach Zjednoczonych. Szacuje się, że Apple Pay ma 38 milionów użytkowników w Stanach Zjednoczonych i 215 milionów w ponad 20 innych krajach, w których dostępna jest usługa Apple Pay.

Apple Pay działa za pomocą Apple Watch i iPhone’a jako jedna z form płatności zbliżeniowych w sklepach detalicznych oraz w aplikacjach i internecie za pomocą iPhone’a, iPada i Maca. Począwszy od wersji iOS 11.3, Apple obsługuje również płatności gotówkowe pomiędzy użytkownikami Apple Pay Cash, które obecnie są ograniczone do Stanów Zjednoczonych.

Apple Pay jest dostępny obecnie w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, Singapurze, Szwajcarii, Hongkongu, Francji, Rosji, Chinach, Japonii, Nowej Zelandii, Hiszpanii, Tajwanie, Irlandii, Włoszech, Danii, Finlandii, Szwecji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich , Brazylii, Ukrainie, Norwegii i Polsce, a jeszcze w tym roku ma trafić również do Niemiec.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx