niedziela, 25 września

Apple Pay oficjalnie trafił dziś na Węgry i do Luksemburga, umożliwiając posiadaczom kart bankowych korzystanie z systemu płatności mobilnych firmy Apple dla iPhone’a, iPada, Maca i Apple Watch, gdziekolwiek zobaczą logo płatności zbliżeniowych.

W Luksemburgu bank BGL BNP Paribas jest obecnie jedynym wspierającym portfel cyfrowy Apple, podczas gdy OTP Bank wspiera Apple Pay na Węgrzech. Regionalne strony internetowe Apple dla Luksemburga i Węgier podkreślają 12 głównych sieci handlowych, które akceptują system płatności mobilnych, w tym dystrybutorów Apple w obu krajach.

Ekspansja w Europie następuje po uruchomieniu Apple Pay na Islandii na początku tego miesiąca. Gdzie indziej banki regionalne w Holandii i Portugalii informowały, że zbliżeniowy system płatności Apple pojawi się „wkrótce”.

Dyrektor zarządzający Apple, Tim Cook, powiedział w marcu, że Apple Pay będzie dostępne w ponad 40 krajach i regionach do końca 2019 roku, więc wdrożenie jest na dobrej drodze, choć strona Apple nie została jeszcze zaktualizowana pełną listą. Apple Pay po raz pierwszy uruchomiono w Stanach Zjednoczonych w październiku 2014 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx