Firma Apple rozpoczęła dziś wysyłanie powiadomień do klientów, informując ich, że obsługa funkcji „Zdalnie na moim Macu” kończy się w macOS Mojave.
„Zdalnie na moim Macu” nie pojawiła się w pierwszej wersji beta macOS Mojave i nie była dostępna w żadnej późniejszej wersji beta, ale wielu klientów mogło przegapić wiadomość o jej zbliżającym się wygaśnięciu, co zostało potwierdzone przez Apple.
„Zdalnie na moim Macu” to funkcja, która umożliwia właścicielom komputerów Mac łączenie się z jednym komputerem Mac z innego komputera Mac w celu przesyłania plików i udostępniania ekranu. Umożliwia użytkownikom konfigurowanie sieci komputerów Mac z dwoma lub więcej komputerami Mac, ale konfigurowanie i używanie jej może być skomplikowane, co może być powodem, dla którego Apple zdecydował się zakończyć ją na rzecz prostszych rozwiązań.
Firma Apple kieruje klientów do dokumentu pomocy technicznej, który przedstawia zmiany w funkcji i instruując ich jak przejść na iCloud Drive, współdzielić ekran i zdalnie zarządzać komputerem Mac za pomocą programu Apple Remote Desktop.
Funkcja Zdalnie na moim Macu nie będzie dostępna w systemie macOS Mojave. Aby przygotować się na tę zmianę, zapoznaj się z alternatywnymi sposobami dostępu do plików, współdzieleniem ekranu oraz dostępem do programu Remote Desktop.
Dokument wsparcia Apple sugeruje klientom, że mogą uzyskać dostęp do wszystkich swoich plików na urządzeniach z iCloud Drive, obsługiwać inne komputery Mac z funkcją współdzielenia ekranu i zdalnie zarządzać komputerami Mac za pomocą Apple Remote Desktop, oprogramowania dostępnego w Mac App Store za 380 złotych.
Wielu użytkowników „Zdalnie na moim Macu” może być niezadowolonych z sugestii Apple, aby przejść na Apple Remote Desktop w celu zdalnego zarządzania, biorąc pod uwagę wysoką cenę oprogramowania, ale są też inne opcje, takie jak TeamViewer i LogMeIn.