piątek, 19 lipca

Firma Parallels zapowiedziała dzisiaj wersję 14 swojego oprogramowania do wirtualizacji aplikacji na komputerach Mac, oferującą wsparcie dla macOS Mojave i znacznie ulepszoną prędkość uruchamiania aplikacji w porównaniu z poprzednią wersją.

Ta aktualizacja kładzie duży nacisk na ulepszoną optymalizację pamięci masowej, ponieważ program Parallels Desktop jest o około 20-30 procent mniejszy niż wcześniejsze wersje. Firma twierdzi, że maszyny wirtualne mogą również zaoszczędzić nawet 20 GB dodatkowego miejsca na dysku w zależności od konfiguracji.

Deweloperzy zoptymalizowali kompresję stanów pamięci zapisanych za pomocą narzędzia Snapshots, które zajmują średnio 15 procent mniej miejsca na dysku, podczas gdy nowy kreator przestrzeni dyskowej dostarcza użytkownikom sugestii, jak oszczędzać pamięć, z poradami na temat zarządzania wieloma maszynami wirtualnymi i Snapshotami VM.

Ponadto, Parallels 14 wprowadza kilka funkcji Windows do użycia w macOS. Na przykład Microsoft Ink jest teraz dostępny do edycji dokumentów Office, a obsługa rysika została dodana do CorelDRAW, Fresh Paint, PowerPoint, Adobe Illustrator i Photoshop.

Parallels Desktop zawiera teraz także wsparcie paska Touch Bar na kompatybilnych MacBookach dla programów OneNote, AutoCAD, SketchUp, Microsoft Visio i innych aplikacji, a kreator Touch Bara oferuje użytkownikom możliwość dostosowywania skrótów aplikacji Windows na pasku funkcyjnym OLED firmy Apple.

Wreszcie, Parallels Toolbox otrzymał kilka dodatkowych funkcji Mac, w tym nowe opcje zrzutów ekranu całych stron internetowych, zmiany rozmiaru obrazów i wykonywania funkcji konsolidacji pamięci.

Program Parallels Desktop 14 dla komputerów Mac będzie dostępny od 23 sierpnia. Użytkownicy istniejących wersji Parallels 12 i 13 mogą zaktualizować go do nowej wersji za 49,99 EUR. Nowi użytkownicy mogą zapisać się do subskrypcji 79,99 EUR rocznie lub jednorazowo kupić pakiet Parallels 14 za 99 EUR. Parallels Desktop 14 Pro Edition i Business Edition kosztują 99,99 EUR rocznie. Należy pamiętać, że licencja Windows nie jest zawarta w oprogramowaniu i należy ją kupić osobno.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx