poniedziałek, 4 marca

Jak informuje TechRadarprzecieki z propozycji złożonej przez Unie Europejską sugerują, że producenci smartfonów w UE mogą zostać zmuszeni do stosowania wymiennych baterii w przyszłości. Oznaczałoby to, że każda marka smartfonów, która chce sprzedawać swoje urządzenia w UE, w tym Apple, musiałaby zapewnić, że ich urządzenie ma wymienną baterię.

Mówi się, że ta propozycja jest daleka od potwierdzenia, ponieważ nie została jeszcze opublikowana. Dokumenty wyciekły z holenderskiej publikacji Het Financieele Dagblad, która zasugerowała, że propozycja zostanie oficjalnie zaprezentowana w marcu.

Apple zawsze produkował iPhone’y z niewymiennymi bateriami, zachęcając użytkowników do oddania swoich urządzeń specjalistom, jeśli kiedykolwiek napotkają problemy ze zużywającymi się bateriami. Wyciekłe propozycje UE sugerują, że użytkownicy nie powinni polegać na pomocy z zewnątrz w takich sytuacjach i że powinni mieć możliwość samodzielnej wymiany baterii.

IPhone musiałby zostać poddany ogromnym zmianom konstrukcyjnym, aby był zgodny z projektem wymiennej baterii. Dzięki wymiennej baterii „iPhone” może potencjalnie utracić funkcje takie jak wodoodporność i smukła konstrukcja.

Apple już stara się zablokować jedną z trwających zmian w Unii Europejskiej związaną ze wspólnym standardem złącza ładowania dla urządzeń mobilnych. Parlament Europejski chce, aby jedna ładowarka pasowała do wszystkich smartfonów, tabletów i innych urządzeń przenośnych, a potencjalnym kandydatem może być USB-C.

Może to spowodować, że port Lightning w obecnych modelach iPhone’a nie będzie zgodny z prawem, a obecne stanowisko Apple jest takie, że iPhone jest zbyt cienki, aby pomieścić port USB-C. Biorąc pod uwagę fakt, że firma nie zgodziła się na głosowanie w sprawie standardowego złącza ładowania, jest prawdopodobne, że jeśli propozycja wymiennej baterii stanie się kiedykolwiek prawdziwa dzięki prawodawstwu Unii Europejskiej, Apple ponownie odrzuci tę propozycję.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx