wtorek, 27 lutego

Wall Street Journal donosi, że Apple i jego dostawcy opóźniają planową, masową produkcję większego, 12,9-calowego iPada w związku z dużym popytem na iPhone’a 6 Plus. Apple początkowo planował start masowej produkcji większego tabletu w grudniu, jednak firma wciąż jest niezadowolona z wydajności produkcji swoich dostawców do większego iPhone’a.

„Priorytetem dla łańcucha dostaw jest zaspokojenie zapotrzebowania na przytłaczający popyt na większego iPhone’a. Dostawy 5,5 calowego iPhone’a 6 Plus pozostają niezadowalające” powiedziała osoba od dostawcy. „To będzie wyzwanie dla producentów wyświetlaczy podzielić zasoby i poświęcić kilka miesięcy do osiągnięcia zadanego poziomu produkcji nowego, większego ekranu iPada.”

Raport wskazuje również, że Foxconn ma problemy z zatrudnieniem wystarczającej liczby pracowników do montażu iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus w swojej fabryce w Zhengzhou, co czyni rozpoczęcie produkcji nowego urządzenia jeszcze bardziej trudne. Źródła powiedziały The Wall Street Journal, że 12,9-calowy iPad będzie posiadał rozdzielczość wyświetlacza 2048 x 1536 tak jak bieżący iPad Air. Dostawcy przygotowują się również do masowej produkcji 12-calowego MacBooka Air w grudniu, co jest bliskie wczorajszym informacjom.

Raport Bloomberga z sierpnia twierdził, że Apple wypuści 12,9-calowego iPada na początku 2015. Jednak raport również zauważył, że większy iPad będzie zawierać dużą gęstość pikseli, który zbliży go do jakości ultra high-definition. Mówi się, że większy tablet jest próbą „wstrząśnięcia linią iPadów”, gdyż jego sprzedaż spadła w ciągu ostatnich dwóch kwartałów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx