wtorek, 23 kwietnia

Apple ogłosił wyniki finansowe za trzeci kwartał fiskalny 2021 roku, który odpowiada drugiemu kwartałowi kalendarzowemu roku.

Za kwartał Apple odnotował przychód w wysokości 81,4 mld dolarów i kwartalny zysk netto w wysokości 21,7 mld dolarów, w porównaniu z przychodami w wysokości 59,7 mld dolarów i kwartalnym zyskiem netto w wysokości 11,25 mld dolarów w analogicznym kwartale zeszłego roku co daje procentowy wzrost o 36%.

Marża brutto za kwartał wyniosła 43,3 proc. w porównaniu do 38,0 proc. w analogicznym kwartale poprzedniego roku. Apple zadeklarował również kwartalną wypłatę dywidendy w wysokości 0,22 dolara na akcję, płatną 12 sierpnia na rzecz akcjonariuszy.

Wzrosty widać niemal na każdym głównym produkcie Apple i wynoszą one co najmniej 12 procent. Sprzedaż iPhone’ów wzrosła rok do roku prawie 50 procent, przychody z niego wyniosły 39,57 mld. Przychody ze sprzedaży komputerów Mac wyniosły 8,24 mld dolarów, a sprzedaż iPadów z kolei wzrosła o 12 procent do 7,37 mld dolarów.

„W tym kwartale nasze zespoły opierały się na okresie niezrównanych innowacji, dzieląc się potężnymi nowymi produktami z naszymi użytkownikami w czasach, gdy korzystanie z technologii do łączenia ludzi na całym świecie nigdy nie było tak ważne” – powiedział Tim Cook, dyrektor generalny Apple. „Nieustannie posuwamy się naprzód w naszej pracy, aby wszystko, co tworzymy, nasycać wartościami, które nas definiują — inspirując nowe pokolenie programistów do nauki kodowania, zbliżając się do naszego celu dotyczącego środowiska 2030 i angażując się w ważną pracę nad budowaniem bardziej sprawiedliwej przyszłości.”

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx