sobota, 23 października

Apple wyniki finansowe
Apple ogłosił swoje wyniki za IV kw. roku fiskalnego 2014. Wypadły one zdecydowanie lepiej niż zakładano i jak uważają niektórzy malkontenci.

I tak, w trzecim kwartale tego roku Apple wygenerowało przychód w wysokości 42.1 mld USD, co pozwoliło na uzyskanie 8.5 mld UD zysku netto – dla porównania w analogicznym okresie zeszłego roku liczby te wyglądały odpowiednio 37.5 mld USD oraz 7.5 mld USD.

wyniki-apple-q4-2014-600x335

Jak nietrudno się domyślić, dużą rolę odegrała tu premiera nowych telefonów firmy, czyli modeli iPhone 6 i iPhone 6 Plus. W trakcie tego kwartału koncern sprzedał 39.3 mln smartfonów (w analogicznym okresie zeszłego roku było to 33.8 mln egzemplarzy), warto jednak odnotować, że nowe modele sprzedawane były tylko przez 12 dni, prawdziwą wielkość sprzedaży pokaże kolejny kwartał.

Niestety nie wszędzie Apple radzi sobie tak dobrze i tablety firmy po raz kolejny wypadły poniżej oczekiwań. Analitycy przewidywali sprzedaż 13 mln sztuk iPadów, tymczasem udało się dostarczyć do klientów tylko 12.3 mln – w zeszłym roku było to 14.08 mln egzemplarzy, co oznacza, że iPady odnotowały trzeci z rzędu kwartał ze spadkiem sprzedaży. W tym samym czasie konsumenci nabyli także 5.5 mln komputerów Mac, o ponad 1 mln więcej niż rok wcześniej.

Był to ostatni kwartał roku rozliczeniowego 2014 dla Apple, w którym firma w sumie wygenerowała przychody na poziomie 182 mld USD (o 12 mld USD więcej niż rok wcześniej) i zanotowała zysk netto na poziomie 39,5 mld USD (2.5 mld USD więcej niż w poprzednich 12 miesiącach).

Prognozy na kolejny, świąteczny kwartał są jeszcze większe, Apple spodziewa się przychodu w wysokości 66.5-66.5 mld USD.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Macko
Macko
7 lat temu

Za 4 kwartał? Bardzo ciekawe…. W takim razie czekamy na 5 kwartał :)))

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x