czwartek, 11 sierpnia

iPad Air 2

Choć Apple zachwalał podczas swojej ostatniej prezentacji moc nowego chipa A8X stosowanego w iPadach Air 2, to firma jak zwykle zdecydowała się nie ujawniać dokładnej specyfikacji części, pozostawiając szczegóły na plotki i spekulacje, do chwili trafienia urządzenia w ręce użytkowników i ekspertów od rozkładania urządzeń na czynniki pierwsze.

Chociaż Apple ma zamiar rozpocząć wysyłkę zleceń do klientów od jutra to wydaje się, że co najmniej jeden użytkownik już zdobył w swoje ręce iPada Air 2 i poddał go testom porównawczym Geekbench 3. Jeśli wyniki te są prawdziwe, a wygląda na to że są, to pokazują one, że A8X zawiera niezwykłą konfigurację procesora Triple-Core z 1,5 GHz sparowaną z 2 GB pamięci RAM.

ipad_air_2_a8x_geekbench

Dodatkowy rdzeń i 100 MHz szybsza prędkość zegara w porównaniu do procesora A8 jaki znajduje się w iPhone’ie 6 i 6 Plus oznacza, że iPad Air 2 osiąga wyniki około 13 procent wyższe w benchmarkach single-core i 55 procent wyższe w benchmarkach multi-core w porównaniu do najnowszych iPhone’ów Apple.

Więcej szczegółów z pewnością zostanie zaprezentowanych w najbliższych dniach, kiedy to eksperci od rozbiórek wezmą w swoje ręce iPada Air 2 i zbadają wewnętrzny układ chipu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx