sobota, 28 stycznia

Kategoria usług Apple, która obejmuje Tunes, App Store, Mac App Store, Apple Music, Apple Pay, AppleCare, Apple TV+, Apple News+, Apple Arcade i inne, nadal odnotowuje znaczny wzrost, nawet w obliczu globalnego kryzysu zdrowotnego.

Podczas ogłaszania swoich wyników finansowych Apple poinformował, że w pierwszym kwartale 2020 roku segment usług Apple przyniósł 13,3 mld dolarów, w porównaniu do 11,5 mld dolarów w analogicznym kwartale ubiegłego roku, co oznacza 17-procentowy wzrost rok do roku.

Apple w 2019 roku wprowadził szereg nowych usług w tym Apple TV+, Apple Arcade i nie dostępne w Polsce Apple News+ i Apple Card, z których wszystkie przyczyniły się do znacznego wzrostu firmy w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Jak poinformował Tim Cook, Apple News+ osiągnął nowy, najwyższy rekord 125 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, a przychody z App Store odnotowały dwucyfrowy wzrost. Zarówno FaceTime jak i iMessage notowały codzienny rekord wykorzystania w ciągu tego kwartału, kiedy to ludzie przenieśli swoją pracę do domu i ograniczyli wzajemne kontakty.

Apple w 2016 roku wyznaczył sobie cel podwojenia przychodów z usług do roku 2020, cel, który Apple zamierza osiągnąć w tym roku. Apple ma obecnie 515 milionów płatnych subskrypcji na swojej platformie i oczekuje, że osiągnie 600 milionów do końca 2020 roku.

Dyrektor finansowy Apple, Luca Maestri, powiedział również, że aktywna baza zainstalowanych urządzeń Apple osiągnęła rekordowe wyniki we wszystkich produktach i obszarach geograficznych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx