niedziela, 19 maja

Firma Apple ogłosiła wyniki finansowe za pierwszy kwartał kalendarzowy 2024 roku, który w Stanach Zjednoczonych jest drugim kwartałem finansowym.

W tym kwartale Apple osiągnął przychody w wysokości 90,8 miliardów dolarów i zysk netto w wysokości 23,6 miliarda dolarów, czyli 1,53 dolara na akcję (po uwzględnieniu rozwodnienia), w porównaniu do przychodów w wysokości 94,8 miliarda dolarów i zysku netto w wysokości 24,1 miliarda dolarów, czyli 1,52 dolara na akcję (po uwzględnieniu rozwodnienia) w analogicznym kwartale ubiegłego roku.

wyniki finansowe Apple Q1 2024

Apple ustanowił nowy rekord kwartalnych przychodów z usług, osiągając kwotę 23,9 miliarda dolarów. Natomiast przychody z iPhonów spadły o ponad 5 miliardów dolarów w porównaniu z tym samym kwartałem ubiegłego roku. Spadła rownież sprzedaż iPadów i Apple Watch, a tylko nieznacznie wzrosła sprzedaż komputerów Mac.

Marża brutto za kwartał wyniosła 46,6%, w porównaniu do 44,3% w kwartale rok temu. Rada dyrektorów Apple zezwoliła również na dodatkowy skup akcji o wartości 110 miliardów dolarów oraz ogłosiła podwyżkę dywidendy do 0,25 dolara na akcję, z 0,24 dolara na akcję wcześniej. Dywidenda zostanie wypłacona 16 maja akcjonariuszom, którzy będą posiadali akcje w dniu 13 maja.

„Dzisiaj Apple informuje o przychodach w wysokości 90,8 miliarda dolarów za kwartał marcowy, w tym o rekordowych przychodach z usług” – powiedział Tim Cook, dyrektor generalny Apple. „W tym kwartale z radością wprowadziliśmy na rynek Apple Vision Pro i pokazaliśmy światu potencjał jaki drzemie w przetwarzaniu przestrzennym. Z niecierpliwością czekamy również na ekscytującą zapowiedź produktu w przyszłym tygodniu oraz niesamowitą konferencję Worldwide Developers Conference w przyszłym miesiącu. Jak zawsze, koncentrujemy się na dostarczaniu naszym klientom najlepszych produktów i usług, robiąc to jednocześnie w zgodzie z naszymi podstawowymi wartościami.”

Podobnie jak od ponad czterech lat, Apple po raz kolejny nie udziela wskazówek na temat bieżącego kwartału kończącego się w czerwcu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx