sobota, 25 czerwca

WWDC2016

Firma Apple potwierdziła dziś oficjalną datę swojej dorocznej Worldwide Developers Conference, która w 2016 roku odbędzie się w dniach 13-17 czerwca w Moscone West Convention Center w San Francisco, w tym samym miejscu, gdzie odbywa się WWDC od 10 ostatnich lat. Najważniejszy dla wszystkich Keynote, odbędzie się w poniedziałek 13 czerwca w Bill Graham Civic Auditorium. 

Tegoroczna konferencja Apple da okazję deweloperom spotkać się z ponad 1000 inżynierami Apple i da możliwość uczestniczenia w warsztatach praktycznych w ponad 100 sesjach technicznych i innych. Wydarzenie będzie również wykorzystywane do zaprezentowania nowych wersji systemów iOS i OS X, prawdopodobnie iOS 10 i OS X 10.12, a deweloperzy będą w stanie na konferencji zapoznać się z aktualnymi systemami operacyjnymi, aby uzyskać przewagę nad rozwojem aplikacji.

Worldwide Developers Conference stała się tak popularna, że Apple rozpoczął dystrybucję biletów dla deweloperów poprzez system loterii, a uczestnicy są losowo wybierani z puli zarejestrowanych kandydatów. Deweloperzy mogą ubiegać się o bilet już od dziś wychodząc na specjalną stronę pozwalającą na zarejestrowanie się do piątku, 22 kwietnia do godziny 10:00 czasu pacyficznego. Ci, którzy wygrają bilet na udział w WWDC zostaną powiadomieni w poniedziałek, 25 kwietnia o godzinie 17:00 czasu pacyficznego.

Bilety na WWDC 2016 kosztują 1599 dolarów. Deweloperzy chcący nabyć bilety muszą być zarejestrowanymi członkami programu Apple Developer przed dzisiejszym ogłoszeniem wydarzenia, aby zapobiec rejestracji w ostatniej chwili. Ufundowane zostało także 350 stypendiów, które będą dostarczane studentom i członkom organizacji uczestniczących w STEM na całym świecie. Apple zapewni również 125 stypendiów dla twórców aspirujących z ograniczeniami finansowymi, co jest nowością w tym roku.

Zrzut ekranu 2016-04-19 o 22.55.25

Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich latach, deweloperzy w wieku pomiędzy 13 a 17 rokiem życia muszą swoje bilety zakupić przez rodzica lub opiekuna, który również kwalifikuje się do uczestnictwa. Wszystkie sprzedawane bilety przypisane są do wnioskodawcy i nie mogą być sprzedawane, odsprzedawane lub przenoszone.

Dla programistów, którzy nie będą w stanie uczestniczyć w WWDC, Apple planuje strumieniować na żywo sesje WWDC zarówno za pośrednictwem strony internetowej oraz za pośrednictwem aplikacji WWDC. Dla nie-programistów, punktem kulminacyjnym imprezy będzie zapewne keynote otwierający konferencję, który jest często stosowany do zaprezentowania nowych produktów i usług, wraz z nowymi wersjami systemu iOS, OS X, watchOS i tvOS.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx