piątek, 14 czerwca

IBM+Apple

Apple i IBM ogłosiły dzisiaj nowe partnerstwo w wyniku którego obie firmy mają wprowadzić ponad 100 korporacyjnych aplikacji i usług w chmurze na iPhone’a i iPada oraz uruchomić nową usługę AppleCare specjalnie dla klientów korporacyjnych. Produkty będą oznaczone logiem “IBM MobileFirst for iOS Solutions”, a i sam IBM wkrótce rozpocznie sprzedaż iPhone’a i iPada dla klientów korporacyjnych wraz z nowymi usługami:

iPhone i iPad są najlepszymi urządzeniami mobilnymi na świecie i zmieniły sposób pracy w ponad 98 % firm z czołowej listy Fortune 500, a ponad 92 % firm z tej listy korzysta z pomocy urządzeń iOS w swoim dzisiejszym biznesie”, powiedział Tim Cook, Dyrektor Generalny Apple. „Po raz pierwszy w historii mamy możliwość przekazania narzędzi analitycznych Big Data firmy IBM w ręce użytkowników iOS”, co otwiera duże możliwości rynkowe dla Apple. To radykalny krok na rzecz przedsiębiorstw i coś, co tylko Apple i IBM może dostarczyć. ”

Firmy będą pracować razem nad tworzeniem aplikacji na iPhone’a i iPada dla handlu detalicznego, służby zdrowia, bankowości, podróży i transportu, telekomunikacji, ubezpieczeń i wielu więcej. Pierwsze oprogramowanie będzie dostępne już jesienią i wraz z nową platformą “IBM MobileFirst Platform for iOS” będzie działało jako kompleksowe rozwiązanie korporacyjnego dla systemu iOS. Według informacji prasowej, będzie to „platforma analiz, przepływu pracy i składowania w chmurze, urządzenie do zarządzania flotą, bezpieczeństwem i integracją”, a IBM stworzy ofertę pakietową dostępną dla firm, która zawierać będzie „aktywację urządzeń, ich dostawę i zarządzanie.”

Dyrektor Generalny Apple Tim Cook i Dyrektor Generalny IBM Virginia Rometty

Dyrektor Generalny Apple Tim Cook i Dyrektor Generalny IBM Virginia Rometty

Według Tima Cooka, Apple rozpoczął rozmowy o ewentualnym partnerstwie z IBM już kilka lat temu, i właśnie działka korporacyjna okazała się tą, gdzie firmy czują się razem najlepiej. „Wzięliśmy to co najlepsze z Apple i to co najlepsze w IBM i połączyliśmy to razem”  powiedział. „Nie zachodzimy na siebie, nie ma konkurencji, wszystko jest całkowicie komplementarne, a ponad wszystko koncentrujemy się na kliencie korporacyjnym.”

Zaraz po ogłoszeniu tej informacji, Tim Cook wysłał notatkę na temat nowego partnerstwa do pracowników Apple stwierdzając, że umowa skupia „legendarną łatwość użytkowania Apple i integrację jego sprzętu i oprogramowania” wraz z „niezrównaną głębią przemysłu IBM, oprogramowaniem dla przedsiębiorstw, oraz doświadczeniem w analizie dużych baz danych ”

Apple uaktualnił również swoją stronę biznesową iPada o nowe szczegóły na temat umowy między dwoma firmami i linkiem do własnej strony internetowej firmy IBM Mobile First website zaprojektowanej dla klientów korporacyjnych zainteresowanych urządzeniami iOS.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx