sobota, 20 kwietnia

Niemal pewnym staje się, że wszystkie cztery modele iPhone’a 15, które zadebiutują w przyszłym miesiącu, będą wyposażone w port USB-C zamiast portu Lightning.

Oprócz tej zmiany Mark Gurman z Bloomberga poinformował dziś, że Apple planuje podczas konferencji we wtorek, 12 września ogłosić zaktualizowane słuchawki AirPods z etui ładującym USB-C.

Raport nie zawiera żadnych dodatkowych szczegółów na temat zaktualizowanych słuchawek AirPods, więc nie jest jasne, czy dotyczy to standardowych słuchawek AirPods i/lub AirPods Pro, ale oba modele będą musiały zostać zaktualizowane o etui ładujące USB-C, aby pasowały do modeli iPhone 15. Gurman i inne źródła twierdziły wcześniej, że AirPods Pro zostaną zaktualizowane o etui ładujące USB-C jeszcze w tym roku, podczas gdy w iOS 16.4 odkryto ukryte odniesienia na poziomie kodu do nowych słuchawek AirPods i nowego etui ładującego.

Nie jest również jasne, czy zaktualizowane słuchawki AirPods będą miały jakieś nowe funkcje lub zmiany poza etui ładującym USB-C. AirPods trzeciej generacji zostały wprowadzone na rynek w październiku 2021 roku, a AirPods Pro drugiej generacji we wrześniu 2022 roku.

Na rynku istnieje jeszcze kilka innych produktów i akcesoriów Apple, które prawdopodobnie będą musiały z czasem przejść ze złącza Lightning na USB-C, jeśli dalej pozostaną w sprzedaży. Są wśród nich AirPods Max, akumulator MagSafe, Magic Mouse, Magic Keyboard, Magic Trackpad, różne adaptery i więcej. Apple już w zeszłym roku zaktualizował pilot Siri Remote do Apple TV o port USB-C.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx