wtorek, 25 czerwca

Apple dodał dziś iPoda nano siódmej generacji do swojej listy produktów wycofanych i poza okresem wsparcia, oficjalnie zamykając tym samym życie ostatniego iPoda z kultowej linii nano.

Produkty wycofane to takie, które nie są już sprzedawane od ponad 5 lat, ale nie dłużej niż od 7 lat. Po przekroczeniu 7 lat produkty uznawane są za przestarzałe.

Apple zadebiutował odświeżoną wersją iPoda nano siódmej generacji w połowie 2015 roku i był to ostatni iPod nano, który został wypuszczony. Teraz, gdy urządzenie ma pięć lat, zostało dodane do listy wycofanych.

Apple wprowadził na rynek pierwszego iPoda nano we wrześniu 2005 roku i w ciągu całego okresu istnienia przeszedł on kilka zmian konstrukcyjnych. Pierwszy model iPoda nano był podobny do standardowego iPoda, ale był cieńszy by łatwiej można go było schować w kieszeni. Pod koniec 2006 roku jedną z zalet iPoda nano była duża różnorodność opcji kolorystycznych. Model szóstej generacji, wprowadzony na rynek w 2010 roku, był najmniejszy – miał 1,55-calowy wyświetlacz bez przednich przycisków.

IPod nano z 2010 roku był tak mały, że wielu fanów Apple nosiło go na nadgarstku, używając opasek do iPoda nano innych firm. Stał on się zegarkiem Apple pięć lat przed pojawieniem się oficjalnie Apple Watch.

Ostatni iPod nano był pierwszym, w którym zastosowano złącze Lightning, przycisk Home podobny do iPhone’a oraz łączność Bluetooth.

Oprócz iPoda nano siódmej generacji, do listy wycofanych i przestarzałych dodano także iPoda touch piątej generacji, który został pierwotnie wydany 11 października 2012 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx