poniedziałek, 6 lutego

Nadchodzący system operacyjny macOS Big Sur firmy Apple wprowadzi obsługę wideo HDR i umożliwi użytkownikom serwisu Netflix oglądanie treści w rozdzielczości 4K HDR. Okazuje się jednak, że tylko komputery Mac z chipem Apple T2 Security będą posiadać taką możliwość.

Apple Terminal zauważył niedawno aktualizację dokumentu wsparcia w Centrum pomocy Netflixa, który teraz zawiera wymagania sprzętowe do oglądania treści 4K HDR w Safari na macOS Big Sur.

Według strony internetowej, zawartość Ultra HD można oglądać tylko na „jednym z obsługiwanych komputerów Mac z roku 2018 lub późniejszego, z czipem zabezpieczeń Apple T2”. Oprócz tego każdy monitor podłączony do komputera, na którym przesyłany jest strumień Ultra HD, musi być wyświetlaczem obsługującym format 4K w 60 Hz z połączeniem HDCP 2.2.

W sumie nie wiadomo czemu komputery Mac potrzebują układu zabezpieczającego T2 do odtwarzania treści 4K HDR, biorąc pod uwagę, że komputery z systemem Windows oczywiście tego nie potrzebują. Jedna z teorii jest taka, że to sposób Netflixa na zapewnienie, że widzowie nie próbują przesyłać strumieniowo treści w wysokiej rozdzielczości na starszych komputerach Mac, co może skutkować gorszą wydajnością.

Komputery Mac posiadające układ zabezpieczający Apple T2 na których będzie można przesyłać strumieniowo Netflix w jakości Ultra HD na macOS Big Sur to:

  • iMac Pro
  • Mac Pro wprowadzony w 2019 roku
  • Mac mini wprowadzony w 2018 roku
  • iMac wprowadzony w 2020 roku
  • MacBook Air wprowadzony w 2018 roku lub później
  • MacBook Pro wprowadzony w 2018 roku lub później

macOS Big Sur jest na etapie dziewiątej już wersji beta i zostanie udostępniony publicznie zapewne w tym miesiącu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx