wtorek, 26 września

W ramach swoich wysiłków zmierzających do zapewnienia wszystkim użytkownikom oprogramowania aktualizacji do najnowszych wersji swoich kluczowych programów w Mac App Store, Apple celowo pozwolił użytkownikom dowolnej wersji Aperture, iLife oraz pakietu iWork zainstalowanego na ich komputerze na uaktualnienie do najnowszej wersji w Mac App Store – nawet wersji nielegalnie nabytych lub próbnych.

To nie przypadek, że strona wsparcia Apple nie pokazuje do pobrania nowych wersji aplikacji Aperture , iWork oraz aktualizacji iLife. Nie były one wcześniej dodane do „Apple Software Update”  i teraz jest ku temu dobra okazja. Wraz z systemem OS X Mavericks, zmieniono sposób dystrybucji aktualizacji dla wersji starszych aplikacji Apple.

Zamiast utrzymywać oddzielne aktualizacje dla starszych wersji aplikacji, oprócz tych dla wersji z Mac App Store, Apple postanowił w całości wyeliminować swój stary system aktualizacji oprogramowania. Zamiast tego, gdy Mavericks odkryje starsze aplikacje zainstalowane na komputerze Mac, przepisze je jako zakup z Mac App Store za pomocą swojego Apple ID. Po zakończeniu przepisywania, aplikacje pojawią się w historii Mac App Store, jakby zostały zakupione w wersji Mac App Store.

Choć mamy świadomość, że to pozwala na piractwo naszych aplikacji dla nieuczciwych użytkowników, Apple nigdy nie podjął zdecydowanych działań w przeszłości przeciwko piractwu. Chcemy wierzyć, że nasi użytkownicy są uczciwi, nawet jeśli ta wiara jest daremna.

Kiedy nowe wersje aplikacji zostały wydane w Mac App Store, wielu użytkowników legalnych kopii nie było w stanie dokonać aktualizacji do najnowszych wersji. W wyniku zmian Apple, wszyscy użytkownicy ze starszymi wersjami Aperture, iWork lub iLife – nawet jeśli nabyli je mniej legalnie – powinni być w stanie dokonać aktualizacji do najnowszych wersji za pośrednictwem Mac App Store.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx