środa, 19 czerwca

Według Marka Gurmana z Bloomberga Apple planuje wprowadzić znaczne zmiany w linii słuchawek AirPods począwszy od przyszłego roku.

Standardowe AirPods oraz AirPods Max zostaną odświeżone w 2024 roku, podczas gdy AirPods Pro zostaną zaktualizowane w 2025 roku. Dla AirPods i AirPods Pro Apple zamierza wprowadzić zmiany w wyglądzie słuchawek i etui, a także poprawić jakość dźwięku.

Po odświeżeniu AirPods, Apple wycofa z oferty modele drugiej i trzeciej generacji, oferując dwa modele czwartej generacji w różnych przedziałach cenowych.

Oba modele AirPods czwartej generacji będą przypominać połączenie obecnych AirPods i AirPods Pro, a Apple skróci długość ich nóżek. Wersja wyższej jakości standardowych AirPods będzie wyposażona w Aktywną Redukcję Hałasu, funkcję dostępną dotychczas tylko w AirPods Pro i AirPods Max.

Poprawione zostanie również dopasowanie słuchawek do ucha, ale nie jest jasne, czy Apple planuje dodać silikonowe końcówki douszne. Jeśli chodzi o etui, zostanie ono wyposażone w głośniki do komunikatów Znajdź, podobnie jak w obecnych AirPods Pro, oraz port ładowania USB-C.

W AirPods Max pojawi się port USB-C do ładowania zamiast portu Lightning, a Apple wprowadzi także nowe kolory. Na tą chwilę Gurman nie spodziewa się żadnych innych istotnych funkcji.

W 2025 roku zostaną zaktualizowane o nowy design i szybszy czip również AirPods Pro, a słuchawki mogą otrzymać wspominane wcześniej w plotkach funkcje poprawy słuchu. Plotki sugerują, że Apple pracuje nad funkcją, która pozwoli AirPods Pro zbierać dane słuchowe i lepiej służyć jako zamiennik aparatu słuchowego.

Nie pojawiły się jeszcze dokładne informacje na temat daty wprowadzenia odświeżonych AirPods w 2024 i 2025 roku, ale Apple zazwyczaj prezentuje nowe modele w drugiej połowie roku, kiedy pojawiają się nowe iPhony. Gurman mówi, że AirPods zostaną wprowadzone „w przyszłym roku”, a AirPods Max pojawią się „pod koniec przyszłego roku”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx