niedziela, 14 lipca

Mapy Apple

TomTom, holenderski producent samochodowych systemów nawigacyjnych napędzających m.in. Mapy Apple, ogłosił dziś, że przedłużył umowę z Apple zapewniającą dane z map cyfrowych dla iOS.

Szczegóły nowej umowy pomiędzy obiema firmami nie zostały dziś ujawnione, co może być spowodowane faktem, że Apple coraz mocniej chciał ją zmienić na własną korzyść. Nie mniej, pomimo tych skąpych informacji jedno jest pewne. Akcje TomTom skoczyły ponad 7 procent zestawiając ze sobą ostatnie sześć lat.

Nowy kontrakt z Apple dodaje też trochę prestiżu marce TomTom. Holenderski producent map cyfrowych map dostarcza swoje rozwiązania do Apple od 2012 roku, kiedy to firma z Cupertino postanowiła usunąć Mapy Google z domyślnego systemu mapowania i nawigacji na iOS na rzecz własnego rozwiązania, które zawiera także mapowanie 3D licznych miast i parków narodowych.

Informacja o odnowionym kontrakcie z TomTom pojawia się niemal zaraz po doniesieniach o przejęciu przez Apple firmy Coherent Navigation, która stworzyła technologię mapowania wysokiej integralności GPS, mogąc zidentyfikować położenie geograficzne z dokładnością do kilku centymetrów. Mówi się również, że Nokia także chce sprzedać swój cyfrowy dział map HERE, a wielu ekspertów przewiduje, że potencjalnymi nabywcami mogą być właśnie Apple lub Uber.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx