piątek, 12 lipca

iOS 9

Apple planuje odświeżyć iOS 9 i OS X 10.11 o nowy font San Francisco wykorzystany Apple Watch, twierdzą źródła do których dotarł serwis 9to5mac.

Zaprojektowany przez Apple font San Francisco zastąpiłby obecny Helvetica Neue, który pojawił się wraz z iOS 7 i OS X Yosemite. Apple stworzył ten font specjalnie dla czytelności na małym ekranie, jakiej potrzebował Apple Watch. Font skaluje się podobno bardziej dynamicznie pozwalając na utrzymanie jasności i czytelności – bez względu na wielkość.

Według źródeł zaznajomionych z decyzją o zmianie na font San Francisco w iOS i OS X firmy Apple, nowy wygląd będzie służył odświeżeniu znanych systemów operacyjnych, pomagają iOS i OS X nie stać się przestarzałymi. Jednak niektórzy inżynierowie Apple powiedzieli nam, że nie są fanami nowej czcionki, która może wyglądać szczególnie surowo na ekranach bez Retiny.

Instalacja nowej czcionki systemowej jest żmudnym i skomplikowanym procesem, który wymaga wielu poprawek do dołączonych aplikacji i intensywnych testów jakościowych. Wielu pracowników firmy Apple poinformowało, że tworzenie zarówno OS X 10.11 i iOS 9 zaczęli od wprowadzania nowej czcionki już od końcówki marca.

Apple prawdopodobnie odsłoni pierwsze szczegóły zarówno o iOS 9 jak i OS X 10.11 podczas swojej corocznej konferencji WWDC w czerwcu.

A jak może wyglądać system iOS z nową czcionką zobaczcie poniżej.

230111

230108

 

230116

 

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx