sobota, 22 czerwca

Czy korzystacie z iPada jako drugiego monitora za pomocą aplikacji Air Display bezprzewodowo rozszerzającej pulpit na urządzenia iOS? Jeśli tak, to zapewne będziecie chcieli wykorzystać swojego nowego iPada z wyświetlaczem Retina, prawda?

Niestety, funkcjonalność ta aktualnie nie jest dostępna w Air Display, ale już wkrótce się to zmieni i po raz pierwszy miliony użytkownicy OS X będą mogli poeksperymentować z ukrytym obecnie trybem HiDPI w Lionie i Mountain Lionie.

A co to właściwie to HiDPI? Zasadniczo, to wbudowane jądro wsparcia dla monitorów wysokiej rozdzielczości w OS X, które może być włączone w ukrytych usawieniach. Jest to w zasadzie jądra wsparcia dla przyszłych Macowych monitorów Retina.

Z kolejną aktualizacją Air Display – która obecnie oczekuje na zatwierdzenie przez Apple – będzie można używać iPada doświadczając HiDPI na komputerze Mac. A co najciekawsze, będzie to pierwszy raz, kiedy większość ludzi będzie w stanie doświadczyć tego, co potrafi wyświetlacz Retina na Macu. IPad stanie się pierwszym, powszechnie dostępnym wyświetlaczem w którym konsument może korzystajać z HiDPI.

Jednak do czasu zatwierdzenia aktualizacji przez Apple będziemy musieli poczekać. Jeśli w międzyczasie chcecie zobaczyć jak działa sama aplikacja z iPadem możecie pobrać ją tutaj za 7,99 EUR.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx