poniedziałek, 15 kwietnia

Jak informuje TechCrunchApple ogłosił utworzenie procesu do właściwego identyfikowania i wynagradzania poszczególnych twórców zaangażowanych w tworzenie miksów DJ-skich, które są udostępniane w Apple Music.

Proces ten podobno wykorzystuje technologię Shazama, a Apple współpracuje z dużymi i niezależnymi wytwórniami, aby opracować system, w którym tantiemy za odtwarzanie takich miksów będą sprawiedliwie podzielone między DJ-ów, wytwórnie i artystów występujących w miksach.

Od czasu powstania Apple Music prace polegające na właściwym płaceniu posiadaczom praw, których muzyka jest używana w miksie DJ-skim, były utrzymującym się problemem. Wzrost popularności gatunku EDM zaowocował również rosnącą liczbą remiksów, mash-upów i miksów DJ-skich, które zawierają próbki z innych piosenek, co jeszcze bardziej utrudnia ustalenie, kto powinien za to zostać wynagrodzony.

Apple Music pierwotnie wprowadził miksy DJ-skie i mash-upy w 2016 roku dzięki współpracy z Dubset Media Holdings w celu identyfikacji i opłacania muzyki licencjonowanej w miksach. Teraz Apple używa technologii Shazam nabytej w 2018 roku, aby zidentyfikować i opłacić wszystkich, których treści pojawiają się w miksie.

Tomorrowland-Apple-Music-mix

W ramach wdrożenia nowej funkcji Apple prezentuje tysiące miksów już dostępnych w usłudze w dedykowanej sekcji gatunku dla miksów DJ-skich w aplikacji Apple Music. W Apple Music zacznie się pojawiać również archiwum miksów DJ Kicks Studio K7!, dając użytkownikom dostęp do miksów, które nie były dostępne na rynku od ponad 15 lat.

Nowa technologia pozwoli również subskrybentom Apple Music zobaczyć nazwy poszczególnych utworów zawartych w odtwarzanym miksie, a także da im możliwość pomijania lub zapisywania utworów do słuchania offline.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx