niedziela, 21 kwietnia

Apple Music testuje nową funkcję, która pozwoli użytkownikom importować do swojej biblioteki utwory i playlisty z konkurencyjnych usług przesyłania strumieniowego, takich jak Spotify.

Odniesienia do tej funkcji zostały odkryte przez użytkownika Reddit w najnowszej wersji beta ‌Apple Music‌ dla Androida. Wygląda na to, że funkcja ta powstała we współpracy z SongShift, istniejącą od dawna usługą zewnętrzną, która umożliwia użytkownikom przesyłanie bibliotek muzycznych i list odtwarzania między różnymi usługami strumieniowego przesyłania muzyki.

Zdjęcia udostępnione w serwisie Reddit przedstawiają nowe podpowiedzi w Apple Music dla Androida, które oferują „dodawanie zapisanej muzyki i list odtwarzania utworzonych w innych usługach muzycznych do biblioteki ‌Apple Music”. Opcja pojawia się także w ustawieniach aplikacji na Androida.

Funkcja nie wydaje się jeszcze w pełni funkcjonalna, a ekrany nie są wyświetlane wszystkim osobom korzystającym z wersji beta, co sugeruje, że Apple jest na wczesnym etapie testów A/B. Testy A/B to metoda używana do porównywania dwóch wersji tej samej aplikacji, a użytkownicy są losowo stykani z którąś z wersji. Następnie na podstawie analizy statystycznej ustala się, która odmiana jest skuteczniejsza w przypadku danego celu konwersji.

Usługi przesyłania muzyki innych firm są dostępne od kilku lat, ale wiele z nich ma ograniczoną funkcjonalność i nie wymaga jednorazowej płatności ani subskrypcji. Nie ma gwarancji, że Apple Music doprowadzi integrację SongShift do pełnego rozwoju, ale jeśli zachowa tę funkcję, istnieje duża szansa, że ostatecznie pojawi się w aplikacji Apple Music na urządzenia Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx