środa, 19 czerwca

Apple ma plan zaprezentowania swojego inteligentnego zegarka iWatch we wrześniu, wraz z iPhone’em 6, informuje Re/code. Strona wcześniej zasugerowała, że Apple planował debiut urządzenia podczas eventu w październiku, ale podobno zmienił plany. 

Według Re/code, urządzenie będzie „dobrze wykorzystać” zarówno HealthKit i HomeKit, dwa zestawy interfejsów API, które zostały wprowadzone podczas WWDC. HealthKit, który łączy się z aplikacją Zdrowie zawartą w iOS 8 skupia się na zdrowiu i kondycji fizycznej, natomiast HomeKit jest platformą automatyki domowej zaprojektowaną w celu umożliwienia użytkownikom kontrolowanie podłączonych urządzeń.

Choć Apple ma plany zaprezentowania swojego urządzenia we wrześniu, nie ma ani słowa o tym kiedy może rozpocząć się jego sprzedaż. Biorąc pod uwagę brak przecieków części i szczegółowych plotek wskazujących na końcówkę 2014 lub początek 2015 roku, to jest prawdopodobne, że urządzenie może być dostępne dla konsumentów nawet kilka miesięcy później.

Choć zegarek Apple określane jest roboczo jako iWatch, to nie jest pewne czy Apple właśnie pod tą nazwą wprowadzi urządzenie na rynek. Oczekuje się, że będzie to urządzenie noszone na nadgarstku, a plotki sugerują, że pojawi się w różnych rozmiarach, kilku różnych wzorach, a co za tym idzie także w w różnych przedziałach cenowych.

Oczekuje się również, że Apple dołączy do niego szereg różnych czujników monitorujących zdrowie i kondycję fizyczną, by móc mierzyć m.in kroki, jakość snu, częstość akcji serca i wiele więcej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx