poniedziałek, 27 maja

Nowy, 24-calowy iMac firmy Apple może pomóc firmie z Cupertino wyprzedzić firmę HP jako wiodącego dostawcę komputerów all-in-one (AIO), informują źródła branżowe cytowane przez DigiTimes

Przewidywanie opiera się na danych sugerujących, że bardziej przystępne marki PC są znacznie bardziej dotknięte przez globalny niedobór chipów niż dostawcy priorytetyzujący swoje produkty jako marki premium na rynku AIO.

Apple sprzedaje trzy wersje swoich przeprojektowanych komputerów iMAC, wycenionych odpowiednio na 6799 złotych, 7899 złotych i 8899 złotych. Wszystkie poziomy występują w kilku opcjach kolorystycznych i zawierają procesory Apple Silicon M1, pamięć masową SSD, 8 GB pamięci RAM i dwa porty Thunderbolt/ USB 4. Zamówione w przedsprzedaży komputery iMac zaczną trafiać do właścicieli od 21 maja.

Według Digitimes Research, HP był największą marką komputerów AIO PC w czwartym kwartale 2020 roku. Firma sprzedała 925 000 jednostek, dalej pojawił się Apple z 860 000 sprzedanych jednostek i Lenovo z 731 000 sprzedanych komputerów. Szacuje się jednak, że sprzedaż Apple przewyższy HP w pierwszym kwartale 2021 roku.

Apple spodziewa się niedoborów chipów i przewiduje sekwencyjny spadek przychodów około 3 do 4 mld dolarów w trzecim kwartale 2021 z powodu ograniczonych dostaw iPada i komputerów Mac. Apple mówi, że kombinacja niedoborów i bardzo wysoki poziom zapotrzebowania na iPada i Mac będzie miał wpływ na dochody w drugiej połowie 2021 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx