wtorek, 16 sierpnia

Według najnowszych doniesień firma Apple może opóźnić swoją wersję iPhone’a z ekranem OLED o przekątnej 5,8 cala do końca października lub nawet listopada.

W ostatnich latach Apple publikował aktualizację iPhone’a we wrześniu, ale według chińskojęzycznego dziennika Economic Daily News (EDN) dostawcy napotykają na „problemy techniczne” w produkcji nadchodzącego „iPhone’a 8” z powodu różnic w laminowaniu wyświetlacza i wyzwań związanych z integracją systemu czujników 3D w przedniej kamerze.

Raport zgodny jest z plotkami, które krążą od zeszłego miesiąca sugerując, że iPhone 8 może zostać wprowadzony do sprzedaży później niż zwykle z powodu przejścia na ekran OLED i potrzebną technologię. W takim scenariuszu premiera iPhone’a 7s i 7s Plus odbędzie się we wrześniu zgodnie z planem, a topowy model iPhone’a 8 pojawi pod koniec roku.

Takie rozłożenie w czasie obu premier byłoby wysoce nietypowe dla firmy Apple i trudno sobie wyobrazić, że firma wprowadzając podczas wrześniowego eventu modele „S”, nie wspomniałaby nic o swoim topowym modelu z ekranem OLED. Możliwe jest jednak, że ten flagowy model wyższej klasy może zostać ujawniony w tym samym czasie, ale wprowadzony do sprzedaży w ograniczonych ilościach lub w ogóle w późniejszym terminie. Analitycy Barclays niedawno twierdzili, że Apple zaprezentuje „iPhone’a z okazji 10-lecia” podczas tradycyjnej wrześniowej konferencji, ale jego pełna dostępność będzie dopiero w czwartym kwartale.

Na początku tego tygodnia pojawiły się pogłoski, że firma Apple złożyła zamówienie na 70 milionów paneli OLED od firmy Samsung, oczekując wysokiego popytu na swój flagowy model. Źródła informowały, że Samsung przygotowuje się do produkcji aż 95 milionów paneli w 2017 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx