poniedziałek, 22 kwietnia

Według strony internetowej, Apple opóźnił wprowadzenie udostępniania folderów na iCloud Drive w macOS Catalina do wiosny 2020 roku.

Kluczowa funkcja przechowywania w chmurze, która przeszła miesiące testów i opracowywania, pozwoliłaby użytkownikom na udostępnianie folderów na dysku iCloud innym użytkownikom Apple za pośrednictwem prywatnego łącza.

Po raz pierwszy pojawiła się ona w pierwszych wersjach beta iOS 13, zanim została wycofana przed oficjalną wersją na iPhone’y i iPady w zeszłym miesiącu po problemach pojawiających się podczas testów. Zgodnie z oczekiwaniami, Udostępnianie folderów iCloud nie dotarło również do komputera Mac. macOS Catalina został oficjalnie wydany w poniedziałek.

We wczesnych wersjach beta systemu macOS Catalina kliknięcie prawym przyciskiem myszy folderu w iCloud Drive odkrywało podmenu, które pozwalało wygenerować prywatny link do folderu i udostępnić go za pośrednictwem AirDrop, Wiadomości, Poczty lub osobom z twoich kontaktów.

Każdy, kto otrzymał link, mógł uzyskać dostęp do folderu na iCloud Drive, dodawać nowe pliki i być na bieżąco z najnowszymi wersjami plików.

Na stronie z funkcjami macOS Catalina Apple informuje, że Udostępnianie folderów na iCloud Drive pojawi się „Już tej wiosny”. Natomiast na stronie funkcji iOS 13 Apple twierdzi, że funkcja pojawi się na iPhone’ach i iPadach „już jesienią”, choć nadal nie jest jasne, czy Apple po prostu nie zaktualizował strony, aby odzwierciedlić wydłużone opóźnienie. Tak czy inaczej najnowsza wersja iOS 13.2 beta 1 nadal nie obsługuje tej funkcji.

Na obecnym etapie możliwe jest udostępnianie pojedynczych plików na iCloud Drive, co stawia funkcję w znacznej niedogodności w porównaniu z konkurencyjnymi usługami przechowywania w chmurze, takimi jak Google Drive i Dropbox, które od lat dają funkcję udostępniania folderów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx