piątek, 12 lipca

Tap, firma produkująca futurystyczną klawiaturę na rękę, ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek klawiatury drugiej generacji, Tap Strap 2.

Tap Strap 2 ma wygląd podobny do oryginalnego Tap Strap, dopasowując się do palców i umożliwiając pisanie za pomocą szeregu różnych stuknięć palcami.


Introducing TAP Strap 2 from Tapwithus on Vimeo.

W porównaniu do pierwszej wersji Tap Strap, model drugiej generacji oferuje nowy pierścień na kciuka i lepszą funkcjonalność myszy, która jest bardziej czuła. Stukanie miękkich powierzchni w celu pisania liter jest lepsze niż w oryginalnej wersji Tap i obsługuje teraz 10 godzin pracy na baterii.

Łączy się z urządzeniami przez Bluetooth i obsługuje nową funkcję o nazwie AirMouse. Dzięki AirMouse użytkownicy mogą kontrolować iPady, inteligentne telewizory, dekodery takie jak Apple TV i więcej za pomocą gestów. Tryb AirMouse działa od razu po wyjęciu z pudełka, bez potrzeby kalibracji lub sterowników programowych. Istnieje wiele trybów działania, które różnią się w zależności od potrzeb użytkownika.

W trybie myszy Tam Strap 2 może być używany do sterowania kursorem, przewijania i klikania, tak jak w przypadku standardowej myszy. W trybie multimediów użytkownicy mogą odtwarzać, wstrzymywać, regulować głośność lub pomijać ścieżki, a w trybie Smart TV użytkownicy mogą nawigować po menu, wybierać elementy i wyszukiwać treści do obejrzenia. Dostępna jest także osobna opcja selfie do robienia zdjęć z daleka.

Wszystkie tryby działają w oparciu o różne gesty dłoni, a Tap Strap 2 ma na celu przewidzieć, co chce zrobić osoba nosząca urządzenie. Gdy dłoń jest w pozycji poziomej, działa w trybie klawiatury do pisania za pomocą różnych dotknięć palca. Gdy kciuk spoczywa na powierzchni, przełącza się w tryb myszy, a gdy dłoń obraca się pionowo, przechodzi w tryb AirMouse.

Tap mówi, że Tap Strap 2 ma na celu zapewnienie ulepszonego wsparcia dla iPada, oferując interakcje, takie jak poziome przeciągnięcia, przejście do ekranu głównego i uruchomienie przełącznika aplikacji.

W przyszłości, Tap planuje rozszerzyć swoje możliwości oparte na gestach do pracy w grach oraz na urządzeniach AR i VR. Od 2020 roku deweloperzy będą mogli tworzyć aplikacje zawierające funkcje AirMouse przy użyciu zestawu SDK AirMouse.

Tap Strap 2 można kupić na oficjalnej stronie Tap za 199 dolarów z darmową wysyłką do Polski.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx