poniedziałek, 17 czerwca

Według Marka Gurmana z Bloomberga, Apple rozważał wypuszczenie taniego iPada z plastikową obudową i plastikową klawiaturą dołączoną do pudełka za mniej niż 500 dolarów. Plany te jednak zostały porzucone.

W swoim cotygodniowym newsletterze Power On, Gurman pisze, że Apple „wewnętrznie rozważał wprowadzenie iPada z plastikowym tyłem i plastikową klawiaturą”, który miałby być dostarczany w tym samym pudełku za mniej niż 500 dolarów. „Pomysł został pozornie porzucony, ale prawdopodobnie była to jedyna prawdziwa nadzieja Apple na to, by wygrać z Chromebookami jako narzędziem dla uczniów” – dodał Gurman.

Nie jest jasne, czy plastikowy iPad miał się pojawić jako iPad 10. generacji, ogłoszony w zeszłym tygodniu, czy inny, osobny model iPada. Nowy iPad 10. generacji dołącza do linii iPadów jako najnowszy iPad klasy podstawowej z chipem A14 Bionic, iPadOS i konstrukcją z pełnym ekranem. Nowy iPad nie obsługuje jednak najnowszego Apple Pencil i nie ma laminowanego ekranu.

Jednak przy początkowej cenie 2899 złotych nowy iPad jest droższy niż podstawowy iPad dziewiątej generacji, który pozostaje w ofercie za 2149 złotych, ale jest tańszy niż iPad Air, którego cena zaczyna się od 3799 złotych. Nowy iPad wraz z iPadem Pro M2 zaczną trafiać do klientów w tym tygodniu w środę 26 października, kiedy to urządzenia wejdą do oficjalnej sprzedaży.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx