czwartek, 18 lipca

Według źródeł cytowanych przez Reuters, Apple chce rozpocząć produkcję iPadów w Indiach, uczestnicząc w proponowanym przez rząd nowym programie mającym na celu zwiększenie eksportu części i produktów komputerowych z Indii.

W zeszłym roku premier Indii Narendra Modi uruchomił nowy program PLI (zachęty powiązane z wynikami), aby zachęcić duże firmy, takie jak Apple, do wytwarzania większej liczby produktów w kraju. Program ma budżet rządowy w wysokości prawie 1 miliarda dolarów i oferuje dostawcom i producentom zwrot gotówki za eksport.

Nowy program ma na celu bezpośrednie zwiększenie produkcji produktów IT, takich jak tablety, laptopy i serwery. Apple podobno należy do grupy firm lobbujących rząd Indii za zwiększeniem budżetu nowej propozycji do 2,7 miliarda dolarów, aby zrekompensować brak infrastruktury łańcucha dostaw potrzebnej do produkcji produktów informatycznych, takich jak tablety i iPady.

Źródło cytowane przez Reutera podaje, że rząd Indii „prosi Apple o montaż iPadów przez producentów kontraktowych, firmy spoza Chin”. Obecnie w kraju działa trzech dostawców Apple: Foxconn, Wistron i Pegatron. Z tych trzech nie jest jasne, który z nich byłby odpowiedzialny za produkcję iPada oraz który model iPada byłby tam produkowany.

Wielu dostawców Apple rozpoczęło już działalność w Indiach. W ubiegłym roku Pegatron, dostawca iPhone’a, podobno zwiększył swoje inwestycje w Indiach do 150 milionów dolarów, a we wcześniejszym doniesieniach wspomniano, że Apple może planować w tym kraju produkcję smartfonów wartych nawet 40 miliardów dolarów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx