sobota, 15 czerwca

Apple zakończył sprzedaż słuchawek i głośników bezprzewodowych firm trzecich takich jak Sonos, Bose i Logitech, pozostawiając w ofercie tylko akcesoria własne i swojej firmy Beats. Przypuszczalnie firma przygotowuje się w ten sposób do wprowadzenia nowego, tańszego głośnika HomePod i słuchawek AirPods Studio.

Jak sprawdził Bloomberg, pod koniec września Apple usunął słuchawki i głośniki Bose, głośniki Logitech Ultimate Ears oraz głośniki Sonos ze swojego internetowego sklepu Apple Store. Wyszukiwanie tych produktów, które były wcześniej sprzedawane w Internecie i w sklepach detalicznych nie przynosi żadnych rezultatów.

Pracownicy sklepów detalicznych Apple zostali rzekomo poproszeni o wycofanie produktów audio innych firm z półek w ciągu ostatnich kilku dni. Sklepy detaliczne i sklep internetowy nadal oferują słuchawki i głośniki marki Beats obok słuchawek Apple AirPods i HomePoda w państwach gdzie jest sprzedawany.

Apple wykonał podobny ruch w przeszłości, eliminując zapasy urządzeń do monitorowania kondycji przed premierą Apple Watch. Apple powiedział Bloombergowi, że regularnie wprowadza zmiany w oferowanych produktach, gdy pojawiają się nowe akcesoria innych firm i zmieniają się potrzeby klientów.

Plotki wskazują, że Apple pracuje nad kilkoma nowymi produktami audio, w tym mniejszym, tańszym głośnikiem HomePod i wysokiej klasy słuchawkami nausznymi marki Apple, które mogą się nazwać „AirPods Studio”.

Oczekuje się, że oba te nowe produkty zostaną zaprezentowane na zapowiedzianej właśnie konferencji już 13 października. Usunięcie produktów audio innych firm ze sklepu internetowego sugeruje, że mogą one zaraz potem trafić do oficjalnej sprzedaży. O wszystkim przekonamy się już za tydzień.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx