wtorek, 27 lutego

iPad 2

Apple ma zamiar zakończyć produkcję iPada 2, gdyż zainteresowanie klientów urządzeniem starszego typu maleje, wynika z raportu AppleInsider. Po raz pierwszy wprowadzony na początku 2011, iPad 2 pozostał w linii produktowej Apple jako tańsza opcja produktowa i przebijając tym samym nowsze, a mimo to wycofane modele iPada.

Zgodnie z osobami znającymi plany Apple, firma podjęła decyzję o wycofywaniu się z produkcji iPada 2, zważywszy na to że klienci są spektakularnie zainteresowani bardziej nowoczesnymi iPadami, czyli iPadem mini i iPadem Air.

Apple nadal sprzedaje iPada 2 16 GB w cenie 1699 złotych za model Wi-Fi i 2199 złotych za model Wi-Fi + 3G, co jest w sumie tylko 400 złotych mniej niż odpowiadające modele iPada Air. Nie ma jeszcze informacji od kiedy Apple planuje zaprzestać sprzedaży iPada 2 jednak na pewno będzie chciał zmniejszyć jego zapasy w magazynach.

IPad 2 pozostał popularny nawet do czasu wypuszczenia iPada Air, a wiele firm i korporacji wybierało te urządzenia jako alternatywę cenową dla tabletu jak i jego współpracę z licznymi akcesoriami ze starszym, 30-stykowym złączem dokującym. Jednak wraz z wprowadzeniem znacznie cieńszego iPada Air i wyświetlacza Retina w iPadzie mini w ubiegłym roku, sprzedaż iPada 2 drastycznie spadła i firma najwyraźniej uznała, że kontynuacja produkcji nie jest opłacalna.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx