środa, 29 czerwca

Apple w tym tygodniu dodał wszystkie modele komputerów Mac mini wydane w połowie 2011 roku na swoją publiczną listę produktów wycofanych i poza wsparciem Apple.

Zgodnie z wewnętrzną notatką przesłaną do autoryzowanych dostawców usług Apple, modele z połowy 2011 roku zostały oficjalnie sklasyfikowane jako przestarzałe od 30 listopada 2017 roku. Oznacza to, że autoryzowane serwisy Apple nie będą już naprawiać ani serwisować komputera Mac mini 2011, biorąc pod uwagę, że minęło ponad pięć lat od jego ostatniego wyprodukowania.

Jedynymi wyłączonymi regionami są Kalifornia i Turcja, gdzie klienci mogą nadal uzyskać wsparcie i zamawiać części przez okres dodatkowych dwóch lat.

Apple naprawia i serwisuje swoje produkty przez pięć lat po tym, jak wycofuje je z produkcji, a modele Mac mini z 2011 roku wycofano ostatecznie z produkcji pod koniec 2012 roku. Modele Mac mini z 2011 roku były pierwszymi z portem Thunderbolt, jak również pierwszymi bez napędu optycznego dla płyt CD/DVD.

Od czasu ostatniej aktualizacji komputera Mac mini minęło już ponad 1100 dni. Komputer ten jest nadal zasilany dwurdzeniowymi procesorami Haswell Intela, mającymi już pięć pokoleń.

Kiedy Apple ogłosił plany związane z komputerem Mac Pro, szef marketingu Apple Phil Schiller powiedział, że Mac mini „jest ważnym produktem” w linii produktowej firmy, ale nie potwierdził, czy nowa maszyna jest w trakcie opracowywania. W jednym z maili dyrektor Apple, Tim Cook, również powiedział, że Mac mini będzie „ważną częścią” asortymentu produktów Apple. Jednak na ten moment nic więcej o nim nie wiadomo.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx