piątek, 24 maja

Bloomberg donosi, że Apple zbliża się do finalizacji umowy z OpenAI, dzięki której funkcje ChatGPT znajdą się w nowym systemie operacyjnym iPhone’a.

W swoim weekendowym raporcie Bloomberg twierdzi, że obie firmy „finalizują warunki umowy o wykorzystaniu funkcji ChatGPT w iOS 18 firmy Apple”. Na razie nie wiadomo, w jaki sposób popularny chatbot zostanie zintegrowany z oprogramowaniem Apple.

Porozumienie sprawi, że ChatGPT stanie się kolejnym narzędziem w zestawie funkcji AI, które Apple ma wprowadzić na iPhone’y. Prowadzone są również rozmowy licencyjne z Google w sprawie wykorzystania ich chatbota Gemini, jednak negocjacje te nie przyniosły dotychczas porozumienia. Wiadomo, że rozmowy z OpenAI trwają od lutego.

Podczas dorocznej konferencji Worldwide Developers Conference w przyszłym miesiącu Apple ma ogłosić kilka funkcji AI, które znajdą się w systemie iOS 18, uważanym za jedną z największych aktualizacji oprogramowania iPhone’a od lat. Według analityka Haitong, Jeffa Pu, Apple planuje uruchomić niektóre funkcje na serwerach danych zasilanych własnymi czipami.

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, potwierdził w lutym, że firma planuje „wejść na nowe terytoria” w dziedzinie sztucznej inteligencji. Reporter Bloomberga, Mark Gurman, wcześniej informował, że Apple pracuje również nad własnym chatbotem, który niektórzy inżynierowie nazywają „Apple GPT”, aby konkurować z ChatGPT firmy OpenAI.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx