sobota, 3 grudnia

Ponad dwa lata po tym, jak rozpoczęto montaż pierwszych telefonów iPhone SE w Indiach, Apple rozpoczyna eksport niektórych modeli iPhone’e na rynek europejski. Wiadomość pochodzi od trzech osób blisko powiązanych z planami Apple, które stwierdziły, że montażysta iPhone’a, firma Wistron niedawno rozpoczęła eksport niektórych modeli iPhone’a 6S i iPhone’a 7 z Indii do Europy.

IPhone’y są składane w zakładzie Wistron w Bangalore, a eksportowane jest około 100 000 sztuk miesięcznie. Apple rozpoczął ten proces kilka miesięcy temu, co powinno jeszcze bardziej umocnić Indie jako jeden z centrów montażowych i produkcyjnych firmy poza Chinami.

Obserwatorzy branży uważają, że Apple traktuje Indie „bardziej jako centrum produkcyjne niż znaczący rynek” do sprzedaży urządzeń. Firma rozpocznie produkcję zaawansowanych modeli iPhone’a lokalnie w Indiach za pośrednictwem Foxconn, a aż 70 do 80 procent produkcji tych urządzeń może być eksportowane gdzie indziej.

Apple ponownie koncentruje się na Indiach w nadziei na rozszerzenie produkcji poza Chiny po trwającej wojnie handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Latem Apple szczegółowo przedstawił nową strategię Indii z oficjalnymi sklepami detalicznymi, odnowionymi relacjami z niezależnymi detalistami, częstszą sprzedażą oraz ulepszonymi aplikacjami i usługami.

Niektóre z tych planów zaczęły przynosić efekty, ponieważ Apple sfinalizował listę lokalizacji swoich pierwszych sklepów detalicznych w Indiach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx