poniedziałek, 4 marca

Jak informuje TechCrunch, Apple tymczasowo wyłączył aplikację Walkie-Talkie dla Apple Watch z powodu błędu, który może pozwolić użytkownikom na podsłuchiwanie innych.

Firma wydała oświadczenie, w którym informuje, że została powiadomiona o luce i tymczasowo wyłączyła funkcjonalność Walkie-Talkie na czas opracowywania poprawki. Aplikacja Walkie-Talkie pozostanie zainstalowana na zegarkach Apple użytkowników, ale nie będzie działać, dopóki nie zostanie wdrożona poprawka.

Oświadczenie Apple:

Właśnie dowiedzieliśmy się o luce związanej z aplikacją Walkie-Talkie na Apple Watch i wyłączyliśmy tę funkcję, do momentu naprawienia problemu. Przepraszamy klientów za niedogodności i przywrócimy funkcjonalność tak szybko, jak to możliwe. Chociaż nie zdajemy sobie sprawy z wykorzystania luki w zabezpieczeniach wobec klienta, a do jego wykorzystania wymagane są określone warunki i sekwencje zdarzeń, bardzo poważnie traktujemy bezpieczeństwo i prywatność naszych klientów. Doszliśmy do wniosku, że wyłączenie aplikacji było właściwym kierunkiem działania, ponieważ ten błąd może pozwolić komuś na podsłuchiwanie przez iPhone’a innego użytkownika bez jego zgody. Ponownie przepraszamy za ten problem i niedogodności.

Funkcja Walkie-Talkie zadebiutowała jesienią ubiegłego roku w watchOS 5 i pozwala użytkownikom łatwo komunikować się ze sobą za pomocą głosu z nadgarstka za pomocą funkcji push-to-talk.

Jak mówi TechCrunch, problem przypomina poważny błąd związany z grupowym FaceTime wykryty na początku tego roku, który mógł umożliwić dzwoniącym usłyszenie głosów użytkownika bez jego akceptacji połączenia. W tamtym czasie Apple zdalnie wyłączył grupowy FaceTime po wykryciu problemu i wypuścił awaryjną poprawkę półtora tygodnia później jako część aktualizacji iOS 12.1.4.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx