niedziela, 21 lipca

1-live-photos-corbis

Wraz z iOS 9.3 w wersji beta udostępnionej deweloperom i publicznym testerom w tym tygodniu, Apple wydał również OS X 10.11.4 beta czyli niewielką aktualizację systemu operacyjnego OS X El Capitan. Nowości w OS X 10.11.4 zostały przyćmione przez nowe funkcje wprowadzone w iOS 9.3, więc zajęło kilka dni, by dokopać się do nowości w systemie Mac.

Jedną z nowości w OS X 10.11.4 jest wprowadzenie wsparcia Live Photos w aplikacji Wiadomości. Gdy wprowadzono Live Photos wraz z premierą iPhone’a 6S, jedynym miejscem, gdzie można było je wyświetlić była aplikacja Zdjęcia na komputerze Mac. Począwszy od OS X 10.11.4, Live Photos można również przeglądać bezpośrednio w aplikacji Wiadomości na komputerze Mac z zainstalowaną aktualizacją systemu operacyjnego.

live_photo_mac_messages_1

Po otrzymaniu wiadomości zawierającej Live Photos na OS X 10.11.4, będzie można zobaczyć znajomą ikonę koncentrycznych okręgów, którymi są one oznaczane. Kliknięcie w nie otworzy mini przeglądarkę zdjęć, w której standardowo możemy obejrzeć dowolne zdjęcie z komunikatora na komputerze Mac, w tym właśnie Live Photos które pokaże nam się z charakterystycznym, krótkim filmem.

live_photo_mac_messages_2-800x634

Możliwość podglądu Live Photos bezpośrednio w aplikacji Wiadomości jest przydatną zmianą, która pozwala zobaczyć Live Photos otrzymane od rodziny czy przyjaciół, bez konieczności otwierania go na urządzeniu z systemem iOS lub zapisywaniu zdjęcia na komputerze Mac. W przyszłości, Apple może poszerzyć możliwości wyświetlania Live Photos jeszcze dalej, dzięki czemu będą widoczne w innych aplikacjach, takich jak Mail, Safari, Notatki i wielu innych.

OS X 10.11.4 prawdopodobnie wyjdzie wraz z iOS 9.3, co jak mówi Apple nastąpi na wiosnę. Co do innych nowych funkcji, to aktualizacja zawiera również wsparcie dla chronionych hasłem notatek w aplikacji Notatki.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx