poniedziałek, 27 maja

Apple chce podobno potroić swoje moce produkcyjne iPhone’a w Indiach w ciągu najbliższych dwóch lat, co jest częścią większego planu dywersyfikacji łańcucha dostaw z Chin do innych części świata.

Według raportu Mint, anonimowy „starszy dyrektor branży” powiedział że: „[Apple] chce zwiększyć wolumeny, które wytwarzają w Indiach. Może wzrosnąć ponad trzykrotnie w stosunku do tego, co zamierzają osiągnąć w tym roku”. Raport cytuje drugiego dyrektora, który powiedział, że Apple poinstruował Foxconn, Pegatron i Wistron, trzech swoich największych dostawców, aby zwiększyli swoje moce produkcyjne i siłę roboczą w tym kraju.

W minionym tygodniu pojawiły się doniesienia, że Foxconn zainwestował 500 milionów dolarów w swoją indyjską spółkę zależną w nadziei na zwiększenie zdolności operacyjnych w tym kraju. Apple i jego dostawcy produkują już kilka modeli iPhonów w Indiach, w tym nowego iPhone’a 14, z planami rozszerzenia produkcji na inne produkty, w tym na iPada.

Dostawy modeli iPhone’a 14 Pro w okresie przedświątecznym zostały mocno ograniczone z powodu zamieszek w głównej fabryce Foxconn w Chinach. Apple powiedział w komunikacie prasowym z zeszłego miesiąca, że „ciężko pracuje”, aby przywrócić dostawy do normalnego poziomu, ale w miarę zbliżania się Świąt klienci szukający iPhone’a z wyższej półki staną przed trudnym wyzwaniem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx